Muzea w Szklarskiej Porębie

Wybierając się w Karkonosze koniecznie należy uwzględnić w swojej wycieczce muzea w Szklarskiej Porębie, a jest ich naprawdę dużo. W zaleznoœści od naszych upodobań każdy może znaleŸźć coœś atrakcyjnego dla siebie.

Muzeum Ziemi JUNA to wyjątkowe miejsce, w którym można zobaczyć eksponaty z całego œświata. Kamienie szlachetne oraz ozdobne z okolic Sudetów, a także innych miejsc na całym śœwiecie to ogromna kolekcja, która pochłania i zapewnia ogromną różnorodnośœć. Na miejscu można kupić kamienie ozdobne lub też szlachetne, a także wyroby ze szkła lub srebra. Wejœcie do muzeum jest bezpłatne, co czyni to miejsce jeszcze bardziej popularnym.

Jeżeli zamierzamy odwiedzić muzea w Szklarskiej Porębie to nie można pominąć Muzeum Mineralogicznego. Znajdują się tutaj oryginalne minerały z różnych krajów, a także z kosmosu. Ponad dwa i pół tysiąca eksponatów robi piorunujące wrażenie.

Kolejnym ciekawym muzeum jest Dom Wlastimila Hofmana „Wlastimilówka”. W tym miejscu można zobaczyć pracownię wyjątkowego artysty, która mieœści się w domku przy ulicy Matejki. Są tutaj również cenne obrazy oraz sztalugi Wlastimila, które są wspomnieniem ostatnich lat życia tego wybitnego artysty. Jeżeli ktoœ chce zwiedzić jego dom, należy telefonicznie umówić się na wizytę, która będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jeżeli ktośœ chce zobaczyć cośœ wyjątkowego i przenieœć się w miejsce tworzenia przedmiotów ze szkła to koniecznie powinien odwiedzić Leœśną Hutę. W tym miejscu można zobaczyć jak tworzone są przedmioty ze szkła barwionego oraz różne ozdobne wazony, flakony. W tej małej hucie hutnicy pracując wykorzystują dawne techniki, które w obecnych czasach uległy zapomnieniu. W tym wyjątkowym miejscu cofamy się w dawne czasy i widzimy piękno szkła, które wychodzi spod ludzkiej ręki.

Ciekawym miejscem jest z pewnoœcią muzeum Energetyki, które znajduje się w pobliżu Muzeum Ziemi. Jest tutaj mnóstwo przedmiotów, które są używane przez energetyków. Można tutaj również zobaczyć elektrownię wodną. To jedyne muzeum tego typu w Polsce, więc warto tutaj zajrzeć.

Odwiedzając Muzea w Szklarskiej Porębie nie można pominąć Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej KPN. Miejsce to należy do Karkonoskiego Parku Narodowego i jest miejscem przybliżającym ekologię. W tym miejscu można zapoznać się z wieloma pojęciami związanymi z przyrodą oraz zobaczyć przyrodę tych pięknych gór. W tym miejscu można zdobyć wiele ciekawych informacji dotyczących ekologii.

W pobliżu panoramy

Pokoje Gościnne MAGNOLIA - widok 360
Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej - ul. Jeleniogórska - widok 360
Kasprowicza - widok 360
ul. Kilińskiego - widok 360
Ludzie z żelaza - rzeźba Zbigniewa Frączkiewicza - widok 360
ul. 1-go Maja - ul. Turystyczna - widok 360
ul. Turystyczna - Park - widok 360
Pietkiewiczówka - wyciąg orczykowy - widok 360
ul. 1-go Maja - widok 360
ul. Kilińskiego - Muzeum Mineralogiczne - widok 360

Zobacz również

    Licznik: 2361

    Copyrights 2008. Projekt i wykonanie Tenet | Online: Szklarska 360 | Artykuły | Karpacz 360 | Karkonosze 360 | Mapa | Panoramy | Polityka | Kontakt | Współpraca | Przyjaciele